I. Zwrot towarów w ciągu 14-dni

Mają Państwo prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Zwrot towaru nie jest możliwy w przypadku personalizowanego zamówienia klienta, czyli zamówienia mebla w innej konfiguracji niż jest na stronie. 

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia na adres e-mail: sklep@mebledoktor24.pl koniecznie podając numer zamówienia lub numer faktury zakupy, odpowiemy na zgłoszenie w przeciągu 3 dni roboczych.

Po zaakceptowaniu zwrotu towaru przez firmę Meble Doktór, po stronie klienta leży właściwe przygotowanie towaru do wysyłki oraz wysyłka i opłacenie usługi.

Firma Meble Doktór może zaproponować klientowi odbiór towaru we własnym zakresie, wówczas należy zapakować mebel w karton, zabezpieczając również wszystkie elementy wewnątrz paczki. Pamiętaj, że paczka przygotowana do wysyłki lub odbioru przez firmę Meble Doktór musi być zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie transportu. Po zapakowania towaru koniecznie podeślij nam zdjęcie zapakowanego produktu.

Kupujący ma obowiązek zwrócić towar Sprzedawcy nie później niż w ciągu 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba, że Sprzedawca zaproponował, że sam odbierze towar. 

Produkt powinien zostać zwrócony w stanie nienaruszonym, W przypadku jeśli produkt ma uszkodzenia, Klient powinien wcześniej o tym poinformować Sprzedawcę drogą mailową na adres sklep@mebledoktor24.pl

Odebrany towar od klienta trafia na magazyn Meble Doktór - tam produkt zostaje sprawdzony pod kątem ewentualnych uszkodzeń oraz czy jest zgodny z opisem. Należność klienta zwracamy najpóźniej do 14 dni od dnia dostarczenia produktu na magazyn. Kwota będzie pomniejszona o ewentualny koszt odbioru przesyłki.

Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku: gdy przedmiotem sprzedaży jest rzecz nieprefabrykowana wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb a także w innych wypadkach wskazanych w art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta ( Dz. U. z dnia 24 czerwca 2014 r.). Informacja na stronie - produkt na zamówienie

II. Reklamacje

Zakupiony towar dotarł do Ciebie uszkodzony ? lub uległ uszkodzeniu w trakcie użytkowania, niezwłocznie, prześlij do nas niezbędne informację tzn. Imię i Nazwisko, adres, Numer zamówienia lub faktury, koniecznie dołącz zdjęcia towaru na adres e-mailowy: reklamacje@mebledoktor.pl odpowiemy w przeciągu 14 dni 

1. ) za wadę nie zostaną uznane:

wygląd wizualny wnętrza mebla, nie podlega reklamacji

- nieodpowiedni dobór przez Kupującego kolorystyki mebli (kolory mebli na zdjęciach, mogą nieznacznie różnić się od oferowanych mebli w rzeczywistości) lub błędnego wymierzenia przez Klienta miejsca na meble,

- widoczne promienie rdzeniowe drewna jako jeden z elementów jego budowy anatomicznej,

- zmiany zachodzące naturalnie, podczas przeciętnej eksploatacji mebla,

- możliwość powstania różnic kolorystycznych w poszczególnych elementach mebla, dotyczy to głównie sosny lakierowanej, która naturalnie po czasie ściemnieje, zwłaszcza jeśli mebel będzie ustawiony w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu, 

- bejca biała oraz bielona mają skłonność po czasie do powstania żółtych odbarwień w miejsca takich jak sęki i usłojenie, jest to naturalny proces i nie możliwy do wyeliminowania,

- właściwości wynikające z rodzaju użytego materiału,

- naturalny zapach wyrobów lakierowanych, który może się utrzymywać do 2 miesięcy od rozpoczęcia użytkowania,

- dopuszczalne różnice w odcieniu elementów drewnianych (drewno jako materiał naturalny posiada zróżnicowane odcienie zależne od jego naturalnych warunków siedliskowych),

- różnice w kolorystyce mebla ze względu na usłojenie drewna,

- zdrowe sęki, które nie są usuwane przy produkcji,

- niewielkie zaprawki ubytków w drewnie (o ile nie odbiegają kolorystycznie od elementu i nie są zastosowane na eksponowanych elementach)

- mikro pęknięcia zachodzące w meblach drewnianych 

- mikro wgniecenia w meblach 

- odkształcenia - wyprężenia drzwi od mebla powstałe w wyniku nieprawidłowego ustawienia – wypoziomowania (każdy mebel w szczególności szafa i komoda powinny mieć równo wypoziomowane drzwi)

- pęknięcia w meblach bejcowanych na biało. Bejca biała jest szczególnie narażona na mikro pęknięcia 

- dopuszczana jest różnica w wymiarach +/- 3 cm w meblach drewnianych oraz +/- 10 cm w meblach tapicerowanych 

Zobacz artykuły z blogu Pani Sosna

Back to school — jakie meble do pokoju ucznia?
Back to school — jakie meble do pokoju ucznia?

Nauka w komfortowym, dobrze zorganizowanym pokoju jest zdecydowanie efektywniejsza. Każdy uczeń, niezależnie od wieku powinien mieć swój własny kąt, który pozwoli mu na wygodne przyswajanie wiedzy. Istotne będą także meble i akcesoria, dzięki którym posegreguje i uporządkuje wszystkie podręczniki, zeszyty i przybory. Jednym z czynników, za pomocą których uczniowie osiągną lepsze efekty nauki, jest dobry sen. Sprawdź, jakie meble dla ucznia wybrać i poznaj rekomendowane modele biurek oraz materacy.

Ponadczasowe meble drewniane - kolekcja Prestige
Ponadczasowe meble drewniane - kolekcja Prestige

Jeśli szukasz mebli drewnianych do Twojego mieszkania warto przyjrzeć się kolekcji Prestige od mebledoktor24.pl. W kolekcji odnajdziesz szeroki wybór mebli, dzięki którym umeblujesz salon, sypialnię, pokój młodzieżowy, biuro czy przedpokój.

Zagłówek w łóżku kontynentalnym
Zagłówek w łóżku kontynentalnym

Jeśli zastanawiasz się co może sprawić, żeby sypialnia wyglądała bardziej przytulnie, warto rozważyć zakup łóżka kontynentalnego. Miękko wyściełane wezgłowie w łóżku kontynentalnym pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale uprzyjemni Ci czas na spędzeniu wielu godzin na błogim leniuchowaniu.

Dla kogo pojedyncze łóżko kontynentalne?
Dla kogo pojedyncze łóżko kontynentalne?

Pojedyncze łóżko kontynentalne to świetne rozwiązanie do pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Poza najważniejszą funkcją spania, może także pełnić funkcję wypoczynkową za sprawą miękkiego zagłówka.

Zmień ustawienia plików cookies