Pokaż filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 529,00 zł - 1 888,00 zł

Rozmiar pod materac

Rozmiar pod materac

Twardość materaca

Twardość materaca

Szerokość całkowita

Szerokość całkowita

W tej kategorii jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

1 101,00 zł

Termin realizacji: 14-21 dni

1 493,00 zł

Termin realizacji: 14-21 dni

1 163,00 zł -20%
930,40 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 163,00 zł

Termin realizacji: 14-21 dni

649,00 zł

Termin realizacji: 14-21 dni

1 888,00 zł

Termin realizacji: 14-21 dni

869,00 zł

Termin realizacji: 14-21 dni

979,00 zł

Termin realizacji: 14-21 dni

965,00 zł

Termin realizacji: 14-21 dni

Materace młodzieżowe – jak zły materac wpływa na postawę?

Urządzając pokój nastolatka, warto zadbać o wygodne łóżko. Jest ono miejscem, gdzie spędzi dużą część dnia – nie tylko podczas snu, ale również w ciągu reszty doby, kiedy będzie odpoczywać lub uczyć się. W przypadku młodzieży komfortowe łóżko często zastępuje kanapa, która nie sprzyja zdrowiu kręgosłupa. Nie posiada wbudowanego odpowiedniego materaca, jest twarda oraz nie dopasowuje się do kształtu pleców. Jakie mogą być tego skutki?

Bóle pleców, ramion oraz karku zaraz po przebudzeniu mogą być pochodną twardego łóżka, zupełnie nieprzystosowanego do snu. W wielu przypadkach utrzymują się przez zdecydowaną resztę dnia, co negatywnie wpływa na samopoczucie. Sen jest czasem, który powinien umożliwić regenerację, jednak w tym przypadku przyczyni się do zintensyfikowania zmęczenia po pobudce. Rezultaty spania na tak twardym podłożu ujawnią się także po dłuższym czasie w postaci skoliozy lub innych wad postawy. Należy zauważyć, że w wieku nastoletnim następuje intensywny rozwój człowieka, toteż już od najmłodszych lat warto zadbać o zdrowy kręgosłup i wybrać wysokiej jakości materac młodzieżowy.

Materac młodzieżowy – na jaki się zdecydować?

Wybierając materace do pokoju młodzieżowego należy zwrócić szczególną uwagę na ich twardość oraz osobiste upodobania korzystającego z nich nastolatka. Miękkie i średnio-twarde materace młodzieżowe najlepiej sprawdzą się w przypadku lżejszych osób, natomiast te o większym stopniu twardości będą odpowiednie typowo dla dorosłych. Dlaczego? Zbyt niska waga nie da odpowiedniego nacisku na materac, przez co nie dopasuje się on do ułożenia kręgosłupa, a co za tym idzie nie da mu odpowiedniego podparcia. A może warto wybrać materac młodzieżowy z nadrukiem?

Twardość materaców młodzieżowych i dla dorosłych wyrażona jest w 4-stopniowej skali i przedstawiona jest literami H wraz z odpowiednio przypisanymi do nich numerami, odnoszącymi się do stopnia twardości. Rozpoczyna się ona od materacy H1, które sprawdzą się dla najmłodszych oraz nastolatków. Umożliwiają osobom o niższej wadze odpowiednie podpieranie kręgosłupa. Kolejno występują materace H3 i H4 przeznaczone z reguły dla dorosłych, jednak jeśli nastolatek czuje się na nich komfortowo i odpowiadają jego postawie i wadze ciała, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mógł z nich korzystać.

Materace do pokoju młodzieżowego – rodzaje pianek

W ofercie naszego sklepu internetowego odnajdziesz dwa rodzaje materacy –materace młodzieżowe piankowe z pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej. Co je odróżnia?

Materace młodzieżowe z pianki termoelastycznej reagują na temperaturę ciała oraz wagę użytkownika i na podstawie właśnie tych czynników zmieniają swoje ułożenie. Dopasowują się do kształtu ciała stopniowo zmieniając swoje ułożenie. Posiada także porowatą budowę – ta struktura sprzyja zmniejszaniu się dolegliwości związanych z kręgosłupem.

Materac dla młodzieży wysokoelastyczny posiada strukturę wpływającą korzystnie na cyrkulację powietrza, co przełoży się na działanie bakteriobójcze. Jest także doskonały dla alergików – jego właściwości umożliwiają hamowanie rozwoju roztoczy i grzybów. 

Zmień ustawienia plików cookies